בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב

הקמת חברה

לפני שפותחים חברה, כמה דברים שכדאי לדעת

חברת "עת רצון" מקבוצת בן-שמואל רואי חשבון מעניקה שירותי הקמת חברה לחברות וארגונים. שירות איכותי אמין, ומדויק ללא פשרות ע"י צוות מקצועי מיומן ומנוסה.

  • התחלת התהליך ואיסוף נתונים.
  • ביצוע סימולציה עם מומחה.
  • מעבר מקיף על כל הנתונים.
  • קבלת הצעה משתלמת לביצוע הקמת חברה.

רוצים לשמוע עוד?

הדר
הקמת חברה | פתיחת חברה

אין כל ספק כי נדרש אומץ רב על מנת לעשות את המעבר מהנוחות שבסטטוס "שכיר" אל "עצמאי". עם זאת, ההגשמה העצמית שלכם, התשוקה הגדולה והחזון – לא באמת משאירים לכם מקום להתלבטות. הקמת חברה אינה מתחילה ונגמרת במילוי של מספר טפסים, אלא שמדובר על תהליך הדרגתי שיש לבצע אותו ביסודיות, דיוק ובסיוע של אנשי מקצוע רלוונטיים.

מה היא חברה וכיצד מבצעים הקמת חברה?

חברה היא סוג של תאגיד, שנוסד על ידי כמה בעלי המניות או בעלי המניות המתחרים. כדי להקים חברה, יש צורך בכותרת חברה שנוסדה על ידי מפעילי התאגיד או בעלי המניות המתחרים. עליהם לגשת לרשות החברות במדינה שבה יהיו מתחרים. החברה חייבת לכתוב תכנית עסקית, המציגה את מטרת החברה, יעדי החברה ומדיניות התקציב. תכנית זו מאושרת על ידי הרשות החברות ומבצעת את כל התהליכים הנדרשים להקמת החברה.

למה כדאי לבצע הקמת חברה?

הקמת חברה מאפשרת לבעלי המניות לפתח תאגיד שחוזר על ההשקעה שלהם. מאפשרת גם לחלוק את הסיכון בין הבעלי המניות ומגן עליהם מתביצות הפוגעת של החברה. למעשה, החברה מספקת לבעלי המניות שלה הגנה משפטית מפני התביצות הפוגעות של החברה. כמו כן, החברה מאפשרת לבעלי המניות להתגבר על הגבלות האישיות, כמו הגבלת ההשקעה שלהם או הגבלת הפעולות שלהם כבעלי מניות. בנוסף, החברה מאפשרת לבעלי המניות לקבל הפלט מקודם יותר מההשקעה שלהם, בעזרת עוצמת המשקוף של התאגיד.

צריך רו"ח לפתיחת חברה?

לא, לא צריך רו"ח בשביל לפתוח חברה. למעשה, רוב חברות נפתחות באמצעות עורך דין או מפעיל תאגידים שמעניק ייעוץ ועזרה בפתיחת החברה. בנוסף, ישנם שירותים מקצועיים שאפשר להשתמש בהם בצורה מקוונת כדי לפתוח חברה.

מה המסמכים שצריך לפתיחת חברה?

בהתאם לחוקי המדינה, יש מסמכים שחייבים להיות מוגשים לרשות החברות והעסקים בעת הגשת הבקשה לפתיחת חברה. המסמכים החובה כוללים את התכנית העסקית של החברה, חוזי מנהלי החברה, חוזי מניות החברה (במקרה של חברת משקופות פרטיים) ואת חוזי הגישת הבקשה לרשות החברות. בנוסף, חובה לצרף לבקשה את הפרטים האישיים של הבעלי המניות המתחרים.

הנחת אבן הפינה: סוג החברה שלכם

מאחורי צמד המילים "הקמת חברה" או הקמה של עסק, עומדות שלל אפשרויות העומדות לרשותכם:

הקמת עוסק פטור.
הקמת עוסק מורשה.
הקמת חברה בע"מ.

מה שיקבע את סוג העסק / חברה שלכם, הוא ההיקף ההכנסות הצפוי לכם. עסקים פטורים הם עסקים קטנים, שצפי ההכנסה שלהם לא עולה על כ-100,187 שקלים בשנה. בחישוב פשוט: לא יותר מכ-8348 שקלים בחודש. עוסק מורשה לעומת זאת יהיה עסק שהיקף ההכנסות שלו יהיה גבוה מ-100,187 שקלים בשנה.

חברות בע"מ הן חברות בעירבון מוגבל, כאשר המשמעות היא שישנה הפרדה בין מי שמקים אותה ועומד בראשה, ובין כל החשבונות והנכסים שיש ברשותה. זאת בשונה מעסקים פטורים ומורשים לצורך העניין, הקשורים בקשר ישיר לנכסים והחשבונות שלהם.

במילים פשוטות? במקרה בו עסק מורשה קרס, וכך גם חברה בע"מ, הרי שמידת האחריות של כל אחד תהיה שונה: מי שעומד בראשו של העסק המורשה, יהיה צריך לקחת אחריות על החובות שהשאיר אחריו העסק. במקרה של חברה בע"מ, מדובר על מצב שונה בו מי שעומד בראש החברה, אינו אחראי לחובות שצברה החברה.

מתי כדאי להקים חברה?

אנו ממליצים על הקמת חברה בין היתר במקרים הבאים:
כאשר יש שותפות.

כאשר הרווח החודשי עולה על 40,000 ₪ לחודש. רווח לאחר קיזוז הוצאות.

כאשר יש סיכון משפטי מפני תביעות.

במקרה בו חשוב מבחינה שיווקית להיות חברה.

במקרים בהם קל יותר לגייס אשראי בחברה מאשר יחיד.

דיווח מלא לרשויות המס על ההכנסות וההוצאות

כשכירים, לא הייתם צריכים לתת דין וחשבון לרשויות המס, זאת מאחר ותלוש המשכורת שלכם עשה זאת בשבילכם. כעת, כשאתם יוצאים לדרך עצמאית (בפורמט של עסק או הקמת חברה), הרי שאתם צריכים לדווח לאורך השנה ובסוף השנה על ההכנסות וההוצאות שלכם. הדיווחים המלאים שלכם יקבעו את הדברים הבאים:

גובה התשלום החודשי לביטוח הלאומי.

גובהו של מס ההכנסה שיהיה עליכם לשלם.

הקמת חברה | פתיחת חברה

וכן, אתם גם צריכים לדאוג לחשבון בנק

כל עוד תפעלו כעסק פטור או מורשה, סביר מאד כי תמשיכו להתנהל דרך אותו חשבון בנק פרטי שלכם. עם זאת, עם הקמת חברה, הרי שנפתח חשבון בנק נפרד בו מתרכזות כל הפעולות של החברה בלבד. כידוע, כל בנק מציע תנאים אחרים, עמלות שונות והטבות הצטרפות אחרות. רגע לפני שאתם לוחצים יד לנציגי הבנק, בצעו השוואה בין כמה בנקים (לעתים, גם בין כמה סניפים של אותו הבנק). המטרה היא להבטיח כי אתם מקבלים את התנאים המשתלמים ביותר. 

זכרו כי מעבר לשיקולים הכלכליים, חשוב מאד גם החומר האנושי שיעבוד מולכם.

אספו הוצאות מוכרות במס

הדרך שלכם להפחית את תשלומי המס שלכם היא עם הוצאות שיש לכם במסגרת בית העסק. כל עסק, בהתאם לאופי העיסוק שלו, צובר הוצאות רלוונטיות. כידוע, על כל עסקה שלכם עליכם להעביר כ-17% מע"מ למדינה. ההוצאות המוכרות לעסק מאפשרות לכם בין היתר לשלם פחות מע"מ, כאשר עושים זאת עם קיזוז שבין המע"מ בגין ההכנסות שלכם, ובין המע"מ בגין ההוצאות שלכם.

רואה החשבון שלכם – אל תתפשרו על ניהול איכותי ויסודי

כבעלים של עסק או חברה, הדבר האחרון שיש לכם פנאי עבורו הוא לנהל את ההוצאות, ההכנסות וליצור דו"ח שנתי למס הכנסה. הפקידו את מלאכת הדיווחים והניהול השוטף במשרד רואי חשבון מוכר ובעל מוניטין. כך, אתם יכולים להיות שקטים כי יש מי שמנהל אתכם על הצד הטוב ביותר, דואג להפיק בעבורכם את הדו"חות בזמן ולשלם בשמכם את התשלומים כנדרש.

הקמת חברה | פתיחת חברה

חברה חדשה זקוקה לשכת שכר מקצועית לצידה

הוצאת השכר הינה אחת ההוצאות הגדולות בעסק, וניהול נכון של השכר יסייע לך ולחברה שלך לצמצם תשלומי מס עודפים, לתכנן את צמיחת החברה לאורך שנים ולצמצם טעויות בתלושי שכר (ותביעות עובדים בגין טעויות אילו) .

אנו נותנים שירותי שכר למאות עסקים – ואנו בטוחים שנוכל לסייע גם לך. אנו מתחייבים לתת לך כלקוח/ה את מלא תשומת הלב, להקפיד על הפרטים הקטנים ולהציע תועלת אמיתית לארגון שלך.

מדריך מקיף להקמת חברה בישראל: ממראה הרעיון ועד למעשה האמיתי"

אם אתה חולם להקים חברה בישראל, הגעת למקום הנכון. אני, בן שמואל, רואה חשבון, אשמח להוביל אותך בדרך למראה הרעיון שלך ועד למעשה האמיתי.

ההקמה של חברה היא תהליך מורכב, אך בו זמנית מרתק ומתגמל. התהליך כולל מספר שלבים, מהגיוס הראשוני של הרעיון ועד להרשמה ברשות המסים. המדריך שלי מעוניין לעזור לך להבין את כל השלבים ולהכין אתך למסע המרתק של ההקמה של חברה חדשה.

שלב 1: המצאת הרעיון

השלב הראשון בהקמת חברה הוא תהליך המצאת הרעיון. חשוב להתמקד במציאת רעיון חזק, המתאים למסגרת המשפטית והכלכלית של ישראל.

שלב 2: בחינת הרעיון

לאחר שמצאת את הרעיון שלך, השלב הבא הוא לבחון אותו. נבדוק את הסיכויים להצלחה, נעריך את המרכז, ונבחן את האפשרויות לגיוס משאבים.

שלב 3: כתיבת תוכנית עסקית

תוכנית העסקית היא המפה של החברה שאתה מתכנן להקים. זהו מסמך שמתאר את היעדים, האסטרטגיות, והאתגרים של החברה.

שלב 4: הקמת החברה

השלב הבא הוא ההקמה המשפטית של החברה. כאן, נדבך בעין את ההליכים הנדרשים ברשם החברות, ונבחן את הפרמטרים המשפטיים שיש לנהוג בהם.

שלב 5: הרשמה למסים

אחרי שהחברה רשומה, יש להירשם למסים ברשות המסים. זהו שלב קריטי וחיוני לתפעול החברה.

אז, אם אתה מעוניין להקים חברה בישראל, המצאת את המקום הנכון. עם הידע המקצועי שלי ועם המדריך הזה, אני בטוח שתמצא את הדרך שלך להצלחה. אז, אל תמתין – תחילת המסע שלך להקמת חברה מתחילה כאן ועכשיו!

הקמת חברה | פתיחת חברה
תוכן עניינים
צרו קשר עימנו
בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב | רואה חשבון בתל אביב
פעם ראשונה פה?
איך זה קורה אצלינו?
התחלת התהליך ואיסוף נתונים
התחלת התהליך ואיסוף נתונים
ביצוע סימולציה עם מומחה
ביצוע סימולציה עם מומחה
מעבר מקיף על כל הנתונים
מעבר מקיף על כל הנתונים
קבלת הצעה משתלמת
קבלת הצעה משתלמת
מה אומרים עלינו?
אני עובד מול עשרות, אם לא מאות ספקים, יועצים וחברות ליווי - השירות שקיבלתי מעת רצון בע"מ התעלה הרבה מעל למצופה, והרבה מעל למה שאני נתקלתי בו ביום יום .
מקסים
הכל מדולר
5/5
מקצוענים! לא יודע מה הייתי עושה בלעדיהם!
אליאור
תל אביב
5/5
החבר'ה מעת רצון בע"מ מקצוענים אמיתיים. כל מילה נוספת מיותרת - ממליץ בחום.
אביעד
לוי-אטינגר-נקדימון עו"ד
5/5
שמחתי מאוד לקבל שירות מקצועי ואדיב מהמומחה.
דליה
רעננה
5/5
הצוות, בראשות שי - נתנו לי מהרגע הראשון את ההרגשה שאני בידיים טובות.
שחף
הדיה בע"מ
5/5
יש לכם שאלה? נשמח לסייע
מה השם שלך? *
מה מספר הטלפון שלך? *

לחיצה על כפתור "התחל בתהליך" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "עת רצון בע"מ", "קבוצת בן שמואל רואי חשבון" ולתנאי השימוש באתר. קראת והבנת את תנאי השימוש באתר ומדיניות הגנת הפרטיות של החברה והם מקובלים עליך.

test
נשמח לעזור!
שלחו הודעה ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
מה השם שלך? *
מה מספר הטלפון שלך? *
בעת לחיצה על כפתור " חזרת נציג" הינך מאשר/ת בזאת לבן שמואל רואי חשבון לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י שליחת מייל חוזר.