מדוע חשבות שכר חיצונית עדיפה על זו המתבצעת בתוך הארגון?אם גם אתם עומדים בראשו של עסק ומעסיקים עובדים, גם אתם יודעים כי הם לא עובדים בחינם. בסופו של כל חודש, אתם שמחים ומאושרים לתגמל אותם כספית על העבודה הנפלאה שהם ביצעו עבורכם. כידוע, הכנת תלוש שכר דורשת בידע, מקצועיות ויסודיות, תוך התחשבות בתנאי העסקה, תנאים סוציאלים, הפרשות לביטוח לאומי וכיוצא בזה. 

בעוד שישנם עסקים שבוחרים להעסיק בתוך הארגון חשבי שכר, גם ישנם אלו שבוחרים בחשבות שכר חיצונית, ובצדק. עבודה אל מול משרד חיצוני שמבצע בעבורכם את חישוב השכר, מבססת בעבורכם מניפה רחבה של יתרונות בולטים. 

חשבות שכר חיצונית אל מול חשב בארגון – מה ההבדלים?

לא במקרה המון ארגונים בוחרים להפקיד את מלאכת חשבות השכר אצל משרד חיצוני. לפניכם, מספר יתרונות בולטים שכדאי שגם אתם תכירו:

אז איך מתבצעת חשבות השכר?

מאחר ואנחנו משרד חיצוני שמבצע את חשבות השכר לכם ולעובדים שלכם, אנו זקוקים לשיתוף פעולה מלא אתכם. האחריות שלכם היא לספק לנו את הסכמי העבודה של כל עובד ופירוט השעות. מכאן והלאה? אנחנו נבצע את החשבות בסטנדרט המקצועי ביותר! כידוע, תלוש שכר אינו כולל אך ורק את השורה התחתונה – המשכורת החודשית, אלא גם תנאים סוציאלים שונים (שהם חשובים לא פחות). עם כל שינוי בתנאי העסקה, לרבות סוג ההעסקה (גלובלי/שעתי), היקף המשרה וכיוצא בזה, יש ליידע אותנו. 

חשבות שכר חיצונית – מה עליכם לבדוק?

אז איך בוחרים משרד שמציע חישוב שכר חיצוני? שימו לב לפרמטרים הבאים:

שינוי גודל גופנים