השקמה 2, אזור
03-5611902
בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב
מתי גם לכם מגיעים החזר מע"מ?

מתי גם לכם מגיעים החזר מע"מ?

אם גם אתם מנהלים עסק עצמאי, הרי שאתם גובים את מחירי השירותים שלכם + מע"מ. כידוע, התוספת שאתם מקבלים עבור המע"מ אינה שייכת לכם, אלא שעליכם לגלגל אותה הלאה אל מע"מ באמצעות תשלום קבוע המתבצע על ידי רואה החשבון שלכם. ההתנהלות השוטפת (והנכונה) שלכם חיונית לא רק לטובת תשלומים בזמן על פי חוק למס ההכנסה ולמע"מ, אלא גם בכל הקשור להחזרים המגיעים לכם על פי חוק.

כעצמאיים, אתם לא רק מעניקים שירותים בתחום העיסוק שלכם, אלא שבמידה רבה אתם גם גובי המע"מ מהלקוחות. נכון להיום, גובה המע"מ בישראל עומד על כ-17%, אותו יש לגבות עם כל עסקה המתבצעת.

תשלום מע"מ והחזר מע"מ – מה אתם צריכים לדעת?

כבעלי עסקים אתם גובים מע"מ עבור העסקאות שאתם מבצעים, אך אתם גם מזדכים על מע"מ שאתם משלמים בעצמכם על שירותים אחרים הרלוונטיים לתחום העסק שלכם. כך לדוגמה: במידה ואתם עובדים בתחום הקמעונאות, הרי שאתם זקוקים למערכות ישיבה ללקוחות, מכשור מתאים באמצעותו תוכלו לבצע את עבודתכם וחומרים שונים החיוניים לפעילות העסקית. גם אתם, כשאתם רוכשים את הסחורה מספקים שונים, משלמים בעבורה מע"מ. את המע"מ ששילמתם תוכלו לקבל בחזרה (באמצעות קיזוז מהמע"מ שאתם צריכים לשלם).

אז איך זה נראה בפועל? בהנחה ורכשתם בחודש מסוים ציוד בסך 2500 שקלים, הרי שהייתם צריכים להוסיף תוספת של 425 שקלים עבור המע"מ – בסך הכל 2925 שקלים. עם זאת, היו לכם הכנסות בשווי של כ-10,000 שקלים, כאשר מתוכם 1700 שקלים אתם צריכים להעביר למע"מ. הקיזוז יתבצע באופן הבא: 1700 -425 והסכום שתשלמו למע"מ יעמוד על כ- 1275 ש"ח.

מתי מקבלים החזר מע"מ

מה מותר לכם לקזז וכך לקבל החזר מע"מ?

מתי מקבלים החזר מע"מ? ראשית, חשוב מאד שתעבדו בצמוד אל רואה חשבון. כך, אתם יכולים להיות שקטים כי ניהול כל החשבונות שלכם – ההכנסות, ההוצאות והתשלומים למע"מ ומס הכנסה מתבצעים בזמן וכנדרש. רואה החשבון גם יכול לשקף בפניכם איזו הוצאה מוכרת ואותה ניתן לקזז, ואיזו לא. בגדול – כל הוצאה שיש לכם במסגרת פעילות בית העסק, תוכלו לקזז בהמשך וכך לשלם תשלום מע"מ נמוך יותר.

הוצאות כלליות שיש לכם שמהן ניתן לקזז מע"מ:

  • הוצאות עבור שכירות בית העסק
  • חשמל, טלפון וארנונה
  • סחורה הרלוונטית לבית העסק (מכלי הגשה במסעדה ועד מחשב למשרד)

אז מתי אתם יכולים לקבל את ההחזר ממע"מ?

בכל ה-15 לכל חודש (או חודשיים בהתאם לגודל העסק שלכם), אתם נדרשים להגיש באמצעות משרד רואי החשבון שלכם את ההוצאות וההכנסות שלכם. בהתאם לגובה ההכנסות שלכם נקבע מס ההכנסה שאתם צריכים לשלם, כאשר המע"מ מחושב בנפרד בהתאם לכלל ההכנסות באותו החודש – כ-17% מהן. לאחר שמתבצע החישוב וערך המע"מ שאתם צריכים לשלם משתקף, מקזזים ממנו את המע"מ ששילמתם במעמד ההוצאות במסגרת בית העסק.

אז מתי מקבלים החזר מע"מ? שימו לב: על מנת ליהנות מקיזוז המע"מ וכך לקבל החזר, עליכם לאסוף את כל החשבוניות המקוריות. רק עם הצגת החשבוניות וכל המסמכים הרלוונטיים לרואה החשבון, יהיה ניתן לעשות את הקיזוז וכך לאפשר לכם לשלם פחות כסף בכל חודש (או חודשיים) למע"מ.

עוד בנושא

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

לקוחות יקרים,

לנוחיותכם, אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה שלנו מחנות האפליקציות.

לחצו על הסוג המכשיר שלכם: