בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב

מתי גם לכם מגיעים החזר מע"מ?

רוצים לשמוע עוד?

הדר
Busy young man sitting at home and thinking about finances

אם גם אתם מנהלים עסק עצמאי, הרי שאתם גובים את מחירי השירותים שלכם + מע"מ. כידוע, התוספת שאתם מקבלים עבור המע"מ אינה שייכת לכם, אלא שעליכם לגלגל אותה הלאה אל מע"מ באמצעות תשלום קבוע המתבצע על ידי רואה החשבון שלכם. ההתנהלות השוטפת (והנכונה) שלכם חיונית לא רק לטובת תשלומים בזמן על פי חוק למס ההכנסה ולמע"מ, אלא גם בכל הקשור להחזרים המגיעים לכם על פי חוק.

כעצמאיים, אתם לא רק מעניקים שירותים בתחום העיסוק שלכם, אלא שבמידה רבה אתם גם גובי המע"מ מהלקוחות. נכון להיום, גובה המע"מ בישראל עומד על כ-17%, אותו יש לגבות עם כל עסקה המתבצעת.

תשלום מע"מ והחזר מע"מ – מה אתם צריכים לדעת?

כבעלי עסקים אתם גובים מע"מ עבור העסקאות שאתם מבצעים, אך אתם גם מזדכים על מע"מ שאתם משלמים בעצמכם על שירותים אחרים הרלוונטיים לתחום העסק שלכם. כך לדוגמה: במידה ואתם עובדים בתחום הקמעונאות, הרי שאתם זקוקים למערכות ישיבה ללקוחות, מכשור מתאים באמצעותו תוכלו לבצע את עבודתכם וחומרים שונים החיוניים לפעילות העסקית. גם אתם, כשאתם רוכשים את הסחורה מספקים שונים, משלמים בעבורה מע"מ. את המע"מ ששילמתם תוכלו לקבל בחזרה (באמצעות קיזוז מהמע"מ שאתם צריכים לשלם).

אז איך זה נראה בפועל? בהנחה ורכשתם בחודש מסוים ציוד בסך 2500 שקלים, הרי שהייתם צריכים להוסיף תוספת של 425 שקלים עבור המע"מ – בסך הכל 2925 שקלים. עם זאת, היו לכם הכנסות בשווי של כ-10,000 שקלים, כאשר מתוכם 1700 שקלים אתם צריכים להעביר למע"מ. הקיזוז יתבצע באופן הבא: 1700 -425 והסכום שתשלמו למע"מ יעמוד על כ- 1275 ש"ח.

מה מותר לכם לקזז וכך לקבל החזר מע"מ?

מתי מקבלים החזר מע"מ? ראשית, חשוב מאד שתעבדו בצמוד אל רואה חשבון. כך, אתם יכולים להיות שקטים כי ניהול כל החשבונות שלכם – ההכנסות, ההוצאות והתשלומים למע"מ ומס הכנסה מתבצעים בזמן וכנדרש. רואה החשבון גם יכול לשקף בפניכם איזו הוצאה מוכרת ואותה ניתן לקזז, ואיזו לא. בגדול – כל הוצאה שיש לכם במסגרת פעילות בית העסק, תוכלו לקזז בהמשך וכך לשלם תשלום מע"מ נמוך יותר.

הוצאות כלליות שיש לכם שמהן ניתן לקזז מע"מ:

  • הוצאות עבור שכירות בית העסק
  • חשמל, טלפון וארנונה
  • סחורה הרלוונטית לבית העסק (מכלי הגשה במסעדה ועד מחשב למשרד)

אז מתי אתם יכולים לקבל את ההחזר ממע"מ?

בכל ה-15 לכל חודש (או חודשיים בהתאם לגודל העסק שלכם), אתם נדרשים להגיש באמצעות משרד רואי החשבון שלכם את ההוצאות וההכנסות שלכם. בהתאם לגובה ההכנסות שלכם נקבע מס ההכנסה שאתם צריכים לשלם, כאשר המע"מ מחושב בנפרד בהתאם לכלל ההכנסות באותו החודש – כ-17% מהן. לאחר שמתבצע החישוב וערך המע"מ שאתם צריכים לשלם משתקף, מקזזים ממנו את המע"מ ששילמתם במעמד ההוצאות במסגרת בית העסק.

אז מתי מקבלים החזר מע"מ? שימו לב: על מנת ליהנות מקיזוז המע"מ וכך לקבל החזר, עליכם לאסוף את כל החשבוניות המקוריות. רק עם הצגת החשבוניות וכל המסמכים הרלוונטיים לרואה החשבון, יהיה ניתן לעשות את הקיזוז וכך לאפשר לכם לשלם פחות כסף בכל חודש (או חודשיים) למע"מ.

עוד בנושא

תוכן עניינים
צרו קשר עימנו
בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב | רואה חשבון בתל אביב
פעם ראשונה פה?
איך זה קורה אצלינו?
התחלת התהליך ואיסוף נתונים
התחלת התהליך ואיסוף נתונים
ביצוע סימולציה עם מומחה
ביצוע סימולציה עם מומחה
מעבר מקיף על כל הנתונים
מעבר מקיף על כל הנתונים
קבלת הצעה משתלמת
קבלת הצעה משתלמת
מה אומרים עלינו?
אני עובד מול עשרות, אם לא מאות ספקים, יועצים וחברות ליווי - השירות שקיבלתי מעת רצון בע"מ התעלה הרבה מעל למצופה, והרבה מעל למה שאני נתקלתי בו ביום יום .
מקסים
הכל מדולר
5/5
מקצוענים! לא יודע מה הייתי עושה בלעדיהם!
אליאור
תל אביב
5/5
החבר'ה מעת רצון בע"מ מקצוענים אמיתיים. כל מילה נוספת מיותרת - ממליץ בחום.
אביעד
לוי-אטינגר-נקדימון עו"ד
5/5
שמחתי מאוד לקבל שירות מקצועי ואדיב מהמומחה.
דליה
רעננה
5/5
הצוות, בראשות שי - נתנו לי מהרגע הראשון את ההרגשה שאני בידיים טובות.
שחף
הדיה בע"מ
5/5
יש לכם שאלה? נשמח לסייע
כמות העובדים: *
מה השם שלך? *
מה מספר הטלפון שלך? *

לחיצה על כפתור "התחל בתהליך" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "עת רצון בע"מ", "קבוצת בן שמואל רואי חשבון" ולתנאי השימוש באתר. קראת והבנת את תנאי השימוש באתר ומדיניות הגנת הפרטיות של החברה והם מקובלים עליך.

נשמח לעזור!
שלחו הודעה ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
מה השם שלך? *
מה מספר הטלפון שלך? *
בעת לחיצה על כפתור " חזרת נציג" הינך מאשר/ת בזאת לבן שמואל רואי חשבון לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י שליחת מייל חוזר.