השקמה 2, אזור
03-5611902
בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב
הלוואות לעסקים קטנים – מתי עסקים קטנים זקוקים להלוואה?

הלוואות לעסקים קטנים – מתי עסקים קטנים זקוקים להלוואה?

כשאנחנו מדברים על הלוואות לעסקים קטנים, גם אם בתור אנשים פרטיים מעולם לא היה לכם צורך בהלוואה, הרי שבתור עסק קטן סביר כי יהיה לכם צורך בכסף נזיל שישרת את בית העסק שלכם. כל פעולה שתרצו לבצע במסגרת הפעילות העסקית שלכם, מותנית בכסף שבאמצעותו תוכלו להתרחב, לשלם מקדמות, להוציא תלושי שכר לעובדים שלכם וכן, גם להתמודד עם בעיות תזרים בלתי צפויות.

הלוואות לעסקים קטנים ניתנת בתנאים מסוימים, כאשר לפני מתן ההלוואה נבדקת היכולת הכלכלית של העסק, התזרימים שלו וההכנסות החודשיות, מהי יכולת ההחזר שלו והאם ישנה היסטוריה של הלוואות קודמות. מהם המקרים השכיחים ביותר בהם עסק קטן זקוק להלוואה?

הלוואה ראשונית להקמת העסק – הלוואות לעסקים קטנים

כידוע, החלום להקים עסק עצמאי כגון פתיחת עוסק מורשה יכול לצאת לפועל רק באמצעות המשאב המשמעותי ביותר – כסף. בעוד שישנם אנשים גם עם חזון וגם עם הון עצמי מספיק, גם ישנם אנשים שזקוקים לסכומי כסף (שלעתים אינם גבוהים כלל) על מנת לעשות את הצעד אל עבר ההגשמה המקצועית שלהם. הלוואה לעסקים קטנים אם כן ניתנת גם לטובת הקמת התשתית של העסק, כאשר לטובת קבלת ההלוואות לעסק יש להציג לעתים תכנית עסקית, תוך הצגת אופי הפעילות הצפוי. ישנם עסקים שנחשבים כעסקים עם סיכון גבוה, כך שהבנקים לא ממהרים לתת הלוואה לטובת הקמתם.

הלוואות לעסקים קטנים
הלוואות לעסקים קטנים

כשאתם מרחיבים את הפעילות שלכם

הדבר הטוב ביותר שתוכלו לאחל לעצמכם הוא שהפעילות שלכם תתרחב, וכמה שיותר מהר. התחלתם עם סניף קטן בעיר המגורים שלכם או במשרד מאחורי הבית? בעת שהדרישה לשירותים שלכם תעלה, כך גם תרצו להרחיב את הפעילות למוקדים נוספים, במטרה להעניק מענה איכותי ומקצועי לכמה שיותר לקוחות. אם לוקחים לדוגמה מקרה של משרד יחסי ציבור, הרי שתהיו זקוקים לחלל עבודה נוסף וגדול יותר, עמדות ליותר נציגים והשקעה בעיצוב ושיפוץ החלל. לטובת הנעת המהלך, תהיו זקוקים למענה בדמות הלוואה לעסקים קטנים.

נוצר חוב? עדיף לסגור אותו באמצעות הלוואה – הלוואות לעסקים קטנים

חובות מטבעם לא נוטים להצטמצם, אלא דווקא לתפוח עוד ועוד עם כל חודש שעובר. החובות יכולים להיות כלפי ספקים שאתם לא מצליחים לשלם להם, כלפי הרשויות ואפילו כלפי לקוחות. במידה ואינכם מצליחים לעמוד בהתחייבויות השונות, כדאי לפנות לקבלת הלוואה לעסקים קטנים באופן מיידי. ככל שהחודשים יעברו, כך היקף החוב יתפח וכך גם סכום ההלוואה שתהיו זקוקים לו יהיה גבוה יותר. התוצאה? הסיכוי לקבלת ההלוואה, נמוך.

צפי לירידה בהכנסות הצפויות לכם

ישנם בעלי עסקים שמנהלים את העסק שלהם בגישה של "יום רודף יום", אך גם ישנם עסקים שעובדים בצמוד אל יועצים עסקיים שחוזים איתם את עתיד העסק. כידוע, בעולם דינמי ישנם שירותים הרלוונטיים לתקופה מסוימת, וכעבור זמן קצר מחליף אותם שירות אחר – מתקדם יותר, עדכני יותר ונרחב יותר. אם אתם חוזים כי השירות שאתם מציעים עתיד להתחלף בשירות של מתחרים, עד לכדי פגיעה בהכנסות הצפויות לכם, יהיה כדאי לפנות אל נתיב של הלוואה לעסקים קטנים.

כמו כן, במדינה כמו ישראל, בה המצב הביטחוני משפיע על מורל התושבים וכך גם על תפקוד העסקים, לא אחת ישנם אלו הזקוקים למענה של הלוואות לעסקים קטנים. עסקים כמו מסעדות ובתי קפה, חנויות בגדים ומקומות בילוי, לא אחת צריכים לספוג הפסדים גדולים בעקבות הכנסות שפחתו. התשלומים עבור שכירויות, עובדים, הוצאות חשמל ומים והוצאות עבור ספקים – נותרים זהים. מה שמשתנה? היקף ההכנסות שפוחת משמעותית. במקרים שכאלו כדאי לחזות מראש את היקף ההכנסות הצפוי, ובהתאם לפנות בדרישה לקבלת הלוואה לעסקים קטנים.

שימו לב לבקש אשראי לא כאשר הגעתם כבר למצב קשה אלא לפני כן. בעל עסק חכם מסתכל תמיד קדימה לעתיד ומכין עצמו לטלטלות השוק.

לסיכום – הלוואות לעסקים קטנים

משרדנו שימש שנים כרפרנט של "קרן לאומי לעסקים" שהיא הקרן של בנק לאומי למתן אשראי לעסקים. כן אנו עובדים מול כל יתר הבנקים, קרן בערבות מדינה, הסוכנות היהודית וחברות הביטוח.  ומכאן שמכיר היטב את כל הדרכים לקבלת אשראי בתנאים הטובים בשוק. נשמח לסייע!

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

לקוחות יקרים,

לנוחיותכם, אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה שלנו מחנות האפליקציות.

לחצו על הסוג המכשיר שלכם: