השקמה 2, אזור
03-5611902
בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב
הלוואה לעסקים קטנים בערבות מדינה

הלוואה לעסקים קטנים בערבות מדינה

הלוואה לעסקים קטנים בערבות מדינה

הלוואה בערבות מדינה היא מסלול של הלוואה בתנאים נוחים שניתנת ממדינת ישראל לעסקים קטנים ובינוניים. מטרת ההלוואה היא לעודד צמיחה במשק. 

כיום, לעסקים קטנים ישנם מגוון ערוצים שבהם יכולים הם לגייס הלוואות, כגון קרנות עסקיות, בנקים, מימון חוץ בנקאי ועוד. חלק נכבד מהעסקים הקטנים מעדיף לקחת הלוואה בערבות מדינה.

מהי משמעותה של הלוואה בערבות מדינה?

הלוואות מסוג זה הינן ארוכות טווח ומיועדות לכל דבר שיחפוץ בו הלווה, והן מתאפשרות הודות לכספי בנקים שונים שמשתפים פעולה עם הקרן שהקימה המדינה לשם כך. את ההלוואה הזו יעניק הבנק וכן יטופלו כל ענייני ההלוואה וההחזרים בין הלווה לבין הבנק.

ההבדל בין הלוואה זו להלוואות בנקאיות אחרות הוא שבהלוואה זו המדינה נותנת את ערבותה על חלק גדול מכלל ההלוואה שמעניק הבנק לעסק (בסביבות 75 עד 90 אחוזי ערבות) ואת שאר הביטחונות ייתן בעל העסק לבנק. בכך, הבנק לא מסתכן במתן הלוואה למקרה שלא תוחזר. 

ומה מעניק בתמורה בנק? הבנק מתחייב בתמורה לתת לעסק הלוואה עם החזר בפריסה של 5 שנים ובשיעור ריבית שלא עולה על גובה ריבית הפריים (3.5%).

כיצד מתבצעת ערבות המדינה בהלוואה?

כל עסק (קטן או בינוני) שמעוניין לקבל הלוואה זו יכול לבחון את זכאותו לכך. הזכאות לכך מותנית בעמידה בתנאי הסף שהציבה הקרן המיועדת לכך. מטרתם של תנאים אלו היא להסיר מהתהליך עסקים שאין להם סיכוי ממשי לעבור את השלב הראשוני בו בוחנים הבנק והקרן את העסק.

את תנאי הסף ניתן למצוא באתר המיועד לכך מטעם המדינה, וכעיקרון, כל עסק (קטן או בינוני) שאינו בעל חובות יכול לבקש הלוואה זו.

אם גם אתם בעלי עסק ורוצים לבחון אפשרות להלוואה זו צרו עמנו קשר ונוכל לייעץ ולברר לכם זכאות להלוואה זו.

במידה והעסק נמצא זכאי לקבלת הלוואה בערבות מדינה, תפתח הקרן בתהליך בחינה של העסק, שכוללת תכנית עסקית שיגיש העסק (לפי דרישות הקרן), שתיבחן ולפיכך תקבל התוכנית המלצה חיובית 

או שלילית לקבלת הלוואה, כאשר מתן ההלוואה מותנה בקבלת המלצה חיובית כמובן.

המלצה חיובית תישלח לבנק בתיאום עם בעל העסק, והוא יבחן את הבקשה ואת הנתונים יעלה בוועדה בה נציגי הקרן, הבנק והמדינה.

במידה והעסק נמצא בוועדה ראוי לקבלת ההלוואה – תינתן ההלוואה לעסק.

 

מה היתרון שמרוויחים עסקים קטנים ובינוניים מהלוואה זו?

עסקים שלא יכלו לגייס הלוואה בסדר גודל כזה בעבר, כיום יכולים לקבל הלוואה זו בתנאים נוחים. הלוואה זו מהווה 'חבל הצלה' לעסקים רבים עבור השקעות או הון חוזר ויכולה להיות "קרש הקפיצה" של העסק.

מה האינטרס של המדינה להעניק הלוואות בתנאים אלו?

כפי שאמרנו בפתיחה, מטרתה של המדינה היא לעודד את צמיחת המשק בישראל, והסיוע לעסקים רבים בגיוס האשראי לו הם זקוקים מעמיד עסקים רבים ומרחיב את הפעילות הכלכלית בישראל.

יש להניח שעסקים רבים לא היו יכולים לגייס סכומי כסף כמו הסכומים שניתנים להם בהלוואות מסוג זה, וכל צמיחה נוספת שמאפשרת הלוואה כזו לעסק – מעניקה צמיחה גם לעסקים אחרים, כגון ספקי העסק, נותני שירות לעסק ועוד.

לסיכום

במשרדנו מומחים בעלי ניסיון רב במימון לעסקים רבים ומגוונים, ונשמח להעניק לך את שירותנו ולפעול לגיוס אשראי לעסק שלך בתנאים הטובים ביותר. במידה ואתה מעוניין לבדוק את זכאותך לקבלת הלוואה בערבות מדינה – פנה אלינו ונשמח לסייע.

המומחים במשרדינו יעניקו לך ליווי לאורך כל תהליך הבדיקה והבקשה. שיהיה בהצלחה! 

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

לקוחות יקרים,

לנוחיותכם, אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה שלנו מחנות האפליקציות.

לחצו על הסוג המכשיר שלכם: