השקמה 2, אזור
03-5611902
בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב
חישוב שכר חיצוני – למה בעצם?

חישוב שכר חיצוני – למה בעצם?

העבודה היא חיינו? אפשר בהחלט לומר. כל עובד מתעורר בכל בוקר בתקווה ליהנות מיום עבודה מאתגר ומלמד, אך המוטיבציה העיקרית של כל עובד היא בעיקר להתפרנס בכבוד. עובדים שכירים תורמים לארגונים בהם הם עובדים עם הידע שלהם, ובתמורה הם מקבלים בסופו של כל חודש את המשכורת שלהם. בישראל כידוע, המשכורת ניתנת לעובדים על בסיס חודשי, מה שאומר גם שבכל חודש מחדש צריך לבצע חישוב שכר ולהפיק תלוש משכורת.

מזה זמן רב שהכנת תלושי שכר הפסיקה להיות נחלתם של מנהלי חשבונות. חוקי העבודה הפכו להיות מורכבים. רוב מנהלי החשבונות אינם מכירים את הדקויות הנדרשות בעת הכנת תלושי משכורת וחישובם. העובדים יודעים זאת ואם אינם יודעים זאת הרי שיש מספיק עורכי דין שיגידו להם זאת. העובדים תובעים ומגיעים לבית משפט לדיני עבודה. בית משפט זה פוסק במרבית המקרים לטובת העובד וכך נאלץ המעביד לשלם עשרות ומאות אלפי שקלים פיצוי לעובד!!

כאשר מדובר על חשבות שכר, חישוב שכר היא מלאכה רצינית, שיש להתייחס אליה בכובד ראש הדורשת עבודה של חשב שכר מומחה. תלוש השכר הוא תלוש אישי, כאשר כל עובד רוצה לחייך מולו בסוף החודש. בכדי להבטיח כי העובדים שלכם יקבלו את כל שמגיע להם, חשוב לחבור אל חברה מקצועית המציעה שירות של חישוב שכר חיצוני. בעוד ישנן חברות המעסיקות חשבי שכר שהינם עובדי החברה, גם ישנן חברות שבוחרות לעשות זאת עם גוף שאינו קשור באופן ישיר לחברה. מדוע כדאי לפנות אל חשבות שכר חיצונית?

חישוב שכר חיצוני – למה בעצם?

תפקידו של חשב השכר, הכירו גם אתם:

חשב השכר מקבל בכל חודש פירוט מדויק של שעות העבודה של כל עובד בארגון. בעוד ישנם עובדים שהמשכורת שלהם גלובלית וקבועה, גם ישנם עובדים שהשכר שלהם מבוסס על פי השעות שהם עבדו בכל חודש מחדש. תפקידו של חשב השכר הוא לבצע חישוב שכר מדויק, כאשר עליו להתמצא בחוקים השונים, להכיר את חוזה העבודה של כל עובד ולהתעדכן דרך קבע ברפורמות שונות. מדוע עוד ועוד חברות בוחרות להפקיד חשבות שכר אצל חברות חיצוניות? בעיקר בגלל 2 סיבות עיקריות:

  • שיקול מקצועי: תחום הכנת השכר הפך מאד מורכב בשנים האחרונות, כאשר מנהלי חשבונות שעובדים בתוך חברות לא תמיד יודעים להעניק את המענה המקצועי המלא.
  • שיקול כספי: עבודה אל מול חברה חיצונית שדואגת לחישוב השכר, חוסכת לכם את העלות של העסקה ישירה של עובד חברה.

פניות עובדים בנוגע לשכר? אל מול חברה חיצונית

המון חברות שבוחרות בנתיב של חישוב שכר חיצוני, העסיקו לרוב חשב פנימי שהיה עובד החברה. במהרה גילו אותן החברות כי אותו חשב הפך להיות "אויב העובדים", כאשר הפניות הרבות שהגיעו אליו מטעם העובדים לא באמת אפשרו לו לבצע את עבודתו בצורה רציפה. תלוש השכר הוא הבטן הרכה של העובדים, ומספיק סימן שאלה אחד בתלוש שיכול לגרום לזעם ולחוסר נעימות.

בעת שאתם עובדים עם חברה המציעה שירות של חישוב שכר חיצוני, הרי שאף אחד מהעובדים שלכם לא יחוש מותקף על ידי העמיתים שלו, וכל הפניות יופנו אל החברה החיצונית נטולת האינטרסים.

חשבות שכר

שמירה על הפרטים האישיים של כל עובד

דבר נוסף כאשר מדובר על חשבות שכר, חשוב לקחת בחשבון הוא את השמירה על פרטיות העובדים. בעת שישנו חשב שעובד בתוך הארגון שלכם, תמיד ישנו חשש כי יעברו פרטים של עובד X לחבר קרוב של החשב. פרטים שכאלו נחשבים לפרטים חסויים ורגישים כמו תנאי העסקה, גובה השכר וכיוצא בזה. עם חברה חיצונית שמבצעת עבורכם את חישוב השכר, אתם יכולים להיות שקטים כי הפרטים של העובדים נשארים חסויים, וכל הפעילות מתבצעת הרחק ממוקד העבודה.

פתרון אידאלי לעסקים

מכל האמור לעיל ברורה הכדאיות של העסקתו של חשב שכר. אולם במרבית העסקים אין מספיק עבודה לחודש מלא של חשב שכר מה גם שעלות העסקתו של חשב שכר טוב היא כ 15,000 לחודש. לכן עדיף וכדאי להתקשר עם משרד המעניק שירותים של חשבות שכר. כך משיגים גם חסכון כספי וגם שקט נפשי.

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

לקוחות יקרים,

לנוחיותכם, אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה שלנו מחנות האפליקציות.

לחצו על הסוג המכשיר שלכם: