השקמה 2, אזור
03-5611902
בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב

דו"חות כספיים מאוחדים

דו"חות כספיים מאוחדים

מהם דו"חות כספיים מאוחדים?

"דו"חות כספיים מאוחדים" הוא מושג כולל לדוחו"ת כספיים שונים שמוצגים כמשוייכים כולם לחברה או ארגון מסויים מסיימים. בין הדוחו"ת הכספיים נדרש להימצא דו"ח רווח כולל מאוחד, דו"ח שינויים בהון מאוחד, דו"ח תזרים מזומנים מאוחד וכן דו"ח מאוחד על המצב הכספי.

מתי יש צורך בהגשת דו"חות כספיים מאוחדים?

חברה אם, שלה חברת בת אחת או יותר, נדרשת להציג דו"חות כספיים מאוחדים, בהן מדווחים בסיסי התוצאות והנכסים של החברות המושקעות. במקרים מסויימים, חברה אם פטורה מהגשת דו"חות כספיים מאוחדים, ולכן תוכל להציג דו"חות כספיים נפרדים, כגון במקרה שהחברה אם היא עצמה חברת בת (בין אם בבעלות חלקית או מלאה). 

תחולתם של הדו"חות הכספיים המאוחדים

על החברה המגישה את הדו"חות המאוחדים לכלול בתוכם את כלל החברות – בנות של החברה אם. חברה אם נחשבת לבעלת שליטה בחברות בנות כאשר מתקיימים מספר תנאים, כגון: יכולתה של החברה לקבוע מה תהיה המדיניות התפעולית והפיננסית של החברה בת, יכולתה להדיח או למנות את רובם של החברים בדירקטוריון החברה בת, יכולתה להכריע בסוגיות שונות בישיבות דירקטוריון ועוד.

מה נדרש להיות גלוי בדו"ח?

על מחברי הדו"ח לכלול את הפרטים שמגלים את מהות היחסים בין החברה האם לחברה הבת, הסיבות לכך שהחזקת יותר ממחצית זכויות ההצבעה בחברה אינה מהווה שליטה, מועדי הדיווח הכספי של החברה הבת, השפעותיהם של שינויים שונים בזכויות הבעלות של החברה אם ועוד.

עריכת דו"חות כספיים מאוחדים במשרד בן- שמואל

כידוע, תקנות הרשות לניירות ערך קובעות כי חברות מוחזקות ומדווחות חייבות לערוך את דו"חותיהן הכספיים בעצמן, ללא שירות חיצוני של רואה חשבון.

בעקבות חובה זו, הוטלו עלויות נוספות על החברות, שנאלצו להעסיק חשבים, שלרוב מתקשים לשמור על הרמה המקצועית הנדרשת.

למשרדנו ניסיון רב ומוניטין מרשים בכל הנוגע לסיוע לחברות ציבוריות בהגשת דו"חות מבוקרים וסקורים לפי תקנות החשבונאות והדיווח הבין-לאומיים.

מחלקת עריכת דו"חות כספיים במשרדנו, מאפשרת עריכת הדו"חות על ידי קבלן משנה (Out Sourcing). היתרונות של אפשרות זו הן רבות. ביניהן: האפשרות מצד החברה לחיסכון משמעותי בעלויות ההוצאות, קבלת שירות מקצועי ברמה גבוהה העומד בכל התקנים הנדרשים, קבלת סיוע בעתות משבר או לחצים שונים, ועוד.

אם גם אתם זקוקים לסיועו של רואה חשבון בעקבות לו"ז צפוף, משרדנו ישמח להציע לכם שירות זה. העבודה על הדו"חות יכולה להתבצע במשרדנו – או במשרדכם, על ידי חשב שהינו גם רואה חשבון ממשרדנו.

על המשרד

משרד רואי החשבון בן-שמואל פועל למעלה מ-25 שנה, ובו עשרות רואי חשבון, יועצי מס וכלכלנים. משרדנו מדורג בעשירייה הרביעית של משרדי רואי החשבון הגדולים בארץ, מה שמקנה ללקוחותינו את כל היתרונות שיש למשרד גדול ומנוסה להציע, יחד עם יחס אישי ואדיבות.

משרדנו מהווה פתרון לכלל השירותים הנדרשים לגופים עסקיים שונים. על לקוחותינו נמנים עסקים מהארץ ומחו"ל וכן חברות עם היקפי פעילות רחבים.

אנו עושים את מיטב המאמצים על מנת להעניק ללקוחותינו שירות יסודי, מקצועי, אדיב ומסור, ואנו מחוייבים לעקרונות של מקצועיות, איכות, מסירות, יצירתיות וחדשנות.

במשך למעלה משני עשורים מטפל משרדנו באלפי גופים עסקיים בגדלים שונים ומסוגים שונים: החל מחברות צמרת של עולם העסקים בישראל, דרך חברות נסחרות בבורסה, מפלגות, רשויות מקומיות, וכן עצמאיים ויחידים.

המבחר של לקוחותינו הוא עצום ומורכב מלקוחות מתחומים שונים ומגוונים, כגון: שוק ההון, נדל"ן, שירותים ומסחר, מוסדות פיננסיים שונים, הייטק, תקשורת ומדיה, רפואה ועוד.

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

לקוחות יקרים,

לנוחיותכם, אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה שלנו מחנות האפליקציות.

לחצו על הסוג המכשיר שלכם: