השקמה 2, אזור
03-5611902
בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב
הליך גילוי מרצון – כל מה שחשוב לדעת

הליך גילוי מרצון – כל מה שחשוב לדעת

בשנים האחרונות מתפרסמות עוד ועוד ידיעות על ידוענים שהעלימו מס. את הכותרת הגדולה ביותר תפס הזמר קובי פרץ, שהורשע בהעלמת מס בהיקף של מליוני שקלים. העלמת מס יכולה להתבצע כאקט חד פעמי, אך היא גם יכולה להיות תוצר של דפוס מתמשך בו מתנהלים ב"שחור" ולא מדווחים על ההון האישי, על ההכנסות ועל הרווחים בצורה שקופה.

כיום, יותר מתמיד, רשויות המס יכולות לזהות ולאתר את אותם אנשים שמעלימים מס כשיטה. איך הן עושות זאת? עם מעקבים, ידיעות ישירות המתקבלות מ"מלשינים", וגם באמצעות ביקורות פתע שמשקפות תמונה חד משמעית: מתבצעת העלמת מס.

העלמת המס לא אחת מעוררת תחושות של דאגה גדולה, של "מה יקרה במידה ו…". אותם אנשים שביצעו את העבירה, לא אחת רוצים לזכות בהזדמנות נוספת לתקן את שעשו, כאשר את ההזדמנות הזו הם יכולים לתת לעצמם. הליך גילוי מרצון הוא תהליך שבו ניתן לבצע תיקון על עבירת המס שבוצעה, כאשר על אותם אנשים לשלם את המס הנדרש מהם.

חשוב להבין כי מדובר על תהליך דו צדדי, כאשר כל אחד מהצדדים יוצא ממנו נשכר:

  • מעלימי המס מורידים לעצמם אבן עצומה מהלב תוך שאינם צריכים לחשוש כי הם יעמדו לדין פלילי.
  • מנגד, רשויות המס זוכות לקבל סכומי כסף אדירים שמעלימים מהן.

הליך גילוי מרצון פוטר את מעלימי המס מהכתם של אישום בעבירה פלילית, כאשר לא אחת תשלום המס כנדרש ובזמן מונע עונשים כבדים בדמות מאסרים בפועל.הליך גילוי מרצון

המוטיבציה של רבים: לשלם כמה שפחות מיסים

נדמה כי אין אדם אחד שרוצה לשלם מיסים, וכל אדם – גם השכיר וגם העצמאי, היו שמחים להכניס אל חשבון הבנק שלהם כמה שיותר כסף בכל חודש. עם זאת, המציאות היא אחרת: כל אזרח נדרש לשלם מיסים הנקבעים בהתאם לגובה הכנסתו. עם זאת, ישנם אלו שמנסים למצוא דרכים אפשריות לשלם כמה שפחות מס, כאשר אותן דרכים לא תואמות את החוק שפי שהוא מוכר.

תהליך גילוי מרצון: בלי חשש מהכתם של עבירה פלילית

ישנם עסקים קטנים שלא מדווחים על ההכנסות כנדרש, כאשר במקום להקליד את סכום הרכישה בזמן אמת בקופת בית העסק, הם פותחים אותה ידנית וכך נמנעים מתשלום מס על עסקאות רבות. רגע לפני שרשות המיסים עולה על הנעשה ופועלת בהתאם, ניתן להיצמד אל הליך גילוי מרצון ולשים סוף להתנהלות שיוצרת מתחים מצד אחד, ומקטלגת את מבצעיה בתור "עברייני מס".

תהליך גילוי מרצון למעשה נותן לאותם ה"עבריינים" הזדמנות נוספת לתקן את שעשו, זאת עם הצהרה מלאה על כל הרוויחם שלא דווחו כנדרש. הליך גילוי מרצון אינו רלוונטי ומיועד אך ורק לטייקונים הגדולים או לחברות ענק, אלא גם לאזרח הקטן שמעד.

לא כל רואה חשבון יכול

הליך של גילוי מרצון הוא הליך מורכב ומסובך הדורש התמצאות ברזי החוק וכן בפן הפלילי של החוק. לא כל רואה חשבון עוסק בכך ומבין את המשמעויות של כל דבר ודבר. מחלקת הגילוי מרצון במשרד בן שמואל מנוהלת על יד מר יוסף בן שמואל מי שהיה פקיד שומה חקירות תל אביב והמרכז ושימש בתפקידים שונים באגפי המיסים במשך למלה מ- 36 שנה. מר בן שמואל מכיר את כל רזי הנושא ויוכל לסייע לכם להגיע לחוף מבטחים.

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

לקוחות יקרים,

לנוחיותכם, אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה שלנו מחנות האפליקציות.

לחצו על הסוג המכשיר שלכם: