תרצו או לא, עם הקמת העסק שלכם, אתם עתידים גם לשחק במספרים: הכנסות והוצאות, דו"חות שנתיים, תחזיות, הגדרת יעדים ומטרות וזוהי רק ההתחלה. מצד אחד, תוכלו אתם לקחת על עצמכם את כל הניהול הפיננסי של העסק, אך מצד שני – תוכלו להפקיד את המלאכה בידיהם של רואי החשבון המעניקים שירותים שונים ומגוונים של ראיית חשבון.

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שעושים עסקים קטנים, היא לחשוב כי שירותי ראיית חשבון רלוונטיים רק לתאגידי ענק וחברות גדולות. בפועל, כל עסק – גם זה הקטן ביותר, זקוק למעטפת שירות ניהולית שדואגת לכל התשלומים, לדו"חות שונים שצריך להפיק ולהציג לרשויות וכן – גם להחזרים כספיים המגיעים לכם כחוק.

תנו לעצמכם להיות עסוקים בניהול העסק ובחדוות העשייה! את ניהול הכספים שלכם? הפקידו במשרד רואי חשבון. לפניכם, כמה שירותים שונים הניתנים לכם על ידי רואי החשבון:

חישוב מקדמות שנתיות – עד כמה זה חשוב?

כעסק חדש, או כזה שכבר פועל מספר שנים, הרי שמטרת העל שלכם היא להרוויח, וכמה שיותר. כידוע, על הרווחים שלכם אתם נדרשים גם לשלם מס, כאשר גובהו נקבע בהתאם למדרגת המס אליה אתם משיוכים. כל עוד מדובר על עסק חדש, אנו ננסה להבין יחד אתכם מהו הצפי השנתי להכנסות שלכם. בהתאם, תשויכו למדרגת המס הספציפית, ולפיה תשלמו את המס הנדרש.

מנגד, במידה ואתם עומדים בראשו של עסק שכבר עובד כמה שנים, חישוב המקדמות השנתיות יתבצע באופן שונה. לרוב, רואה החשבון מטעמנו יבדוק את ההכנסות השנתיות שלכם מהשנים הקודמות, זאת במטרה להבין האם ההכנסות זהות ומשקפות היקף עבודה זהה. על כל פנים, תישאלו האם ישנו צפי להכנסות גבוהות יותר או נמוכות יותר, ובהתאם תשויכו למדרגת המס הספציפית.

ראיית חשבון לעסקים – נחיצות השירות וסוגי השירותים

ניהול של הכנסות והוצאות של העסק

כעסק, יש לכם גם הוצאות וגם הכנסות. בכל חודשיים, רואה החשבון ישלם בשמכם את מס ההכנסה ואת תשלומי המע"מ. מס ההכנסה כאמור נקבע בהתאם למדרגת המס המושפעת מגובה ההכנסות, בעוד המע"מ הינו בשיעור של 17% ואותו יש לנכות מההכנסות שלכם בכל מקרה. חשוב לציין כי גובה המע"מ וגם מס ההכנסה מחושבים לאחר קיזוז ההוצאות החודשיות שלכם באותו מחזור תשלום.

חשב שכר חיצוני – מדוע הוא חשוב כל כך?

ישנם עסקים שבהם עובדת חשבת שכר, והיא זו המפיקה את תלושי השכר של עובדים. מנגד, ישנם עסקים קטנים יותר שלא זקוקים לחשב שכר במשרה מלאה, ועל כן שירות של חשב שכר חיצוני הופך רלוונטי. משרד רואי חשבון יכול להעניק לכם גם שירות של חישוב שכר חיצוני. בעת שאתם מפקידים את ניהול השכר והפקת התלושים אצל חשב חיצוני, אתם זוכים בלא מעט יתרונות:

ראיית חשבון לעסקים – נחיצות השירות וסוגי השירותים

הכנת תקציב שנתי לעסק

בכל שנה מחדש, אתם בוחנים את הפעילות של השנה הקודמת – עד כמה היא הייתה רווחית, איך תוכלו להתייעל ולחסוך וכן הלאה. משרד רואי חשבון שלנו יכול לסייע לכם עם הכנת תקציב שנתי, כך שתוכלו לדעת היכן ראוי וכדאי להשקיע את כספכם, ובאילו מקומות צריך וראוי לחסוך אותו. ניהול פיננסי שכזה, יכול לחסוך לכם לא מעט, והמון פעמים לעצור מהלכים שרק מונעים מכם להתקדם.

ייעוץ עסקי

רואה החשבון ראה אלפי עסקים. סביר להניח כי חלקם דומים או זהים לעסק שלכם. הוא יוכל לחסוך מכם את הטעויות שחלילה תעשו מחוסר ניסיון. בשל הראייה הרחבה שלו הוא גם יוכל לתת לכם המלצות לייעול העסק

פנו עוד היום ותאמו עמנו פגישה.

שינוי גודל גופנים