כולנו יודעים שהיום הזה יגיע אולם מעדיפים להדחיק את הדברים: יום הפרישה לפנסיה.
רובנו עוסקים בהווה ולא בודקים ממה נחייה לאחר שנפרוש לפנסיה.
העובדה שתוחלת החיים עולה, יותר שנים אנו נחייה בפנסיה מציבה אתגר עצום בפני כל אחת ואחד מאתנו לגבי היכולת הכלכלית שלנו לחיות בכבוד בפנסיה.

היציאה לפנסיה טומנת בחובה פוטנציאל לסכנה כלכלית הן אצל שכירים והן אצל עצמאיים !
הערכות לפנסיה מתחילה כבר במועד בו אנו בוחרים בתכנית הפנסיונית בה נחסוך כל השנים שבהן נעבוד, במעקב אחר ניהול התכניות, ניצול הטבות המס שמעניקה המדינה כדי לעודד אותנו לחסוך לפנסיה, בניצול הזכויות המוענקות לנו בתכניות השונות ובכך שנהיה מלווים בבעל מקצוע אובייקטיבי אשר הדאגה לנו ולנו בלבד תהיה לנגד עיניו.

חלק פונים לגופים הקשורים לחברות הביטוח מתוך מחשבה מוטעית, שהם מבינים בנושא ומהם תצמח הישועה. לפניה זו שתי בעיות מהותיות:

כדוגמא נביא אישה בגיל פרישה שפרשה מעבודתה וחברת הביטוח הציעה לה לקבל במזומן 1.5 מיליון ש"ח. סכום מכובד לכל הדעות. בחינה שלנו העלתה כי אם תפעל האישה בדרך שונה ותעדיף לקבל את כספה בדרך של קצבה יהיו הכנסותיה כמעט 2.5 מיליון ש"ח. כלומר רווח של כמעט מיליון ש"ח מיעוץ מקצועי ובלתי תלוי.

יעוץ נכון יתבסס על מספר רב של משתנים כמו שיעורי המס החלים על הפורש, מקורות מחיה אחרים שיש לו, מצבו הבריאותי, בחינת פוליסות הביטוח שלו ועוד. הייעוץ חייב להיות ניטרלי ולא מושפע מקשר זה או אחר עם חברות ביטוח.
חוקי המס המשתנים מחייבים רמת מומחיות ועדכון גבוהים .

תכנון פנסיוני צריך להיעשות לכל הפחות באחד מאלו :

תכנון פנסיוני יאפשר לבחון את התכניות בהן חוסך המבוטח, הביטוחים אותם הוא רוכש, התאמתם לצרכים, העלויות והאפשרויות הרבות לניצול הידע וכוח המיקוח על מנת להיטיב עם החוסך.

תכנון הפרישה כולל ייעוץ ותכנון מס בפרישה במסגרתו נענה בין היתר על השאלות:

כמה בדיוק יישאר לך לגיל הפנסיה? וכיצד ניתן להגדיל זאת?

האם למשוך כספים שהצטברו בפנסיה או לא?

מה המס שיחול על כספים אלו?

האם כדאי לעבוד במקביל לפנסיה?

מומחיותינו בביצוע בדיקות כדאיות ובחינת האלטרנטיבות, ניתוח תכניות פנסיה, ייצוג מול מוסדות ורשויות מס והוצאת האישורים המתאימים. הניתוח נעשה בצורה אובייקטיבית ומקצועית ללא תלות בחברת ביטוח או סוכן ביטוח זה או אחר.

נשמח לראותכם.

 

 

שינוי גודל גופנים