השקמה 2, אזור

03-5611902

תביעות נפגעי עבודה בעקבות הידבקות בנגיף הקורונה
תביעות נפגעי עבודה בעקבות הידבקות בנגיף הקורונה

עובדים שכירים ועצמאים שחלו במחלת הקורונה כתוצאה מחשיפה לחולה אחר תוך כדי העבודה או כתוצאה ממנה ועל-פי אישור רפואי הם אינם מסוגלים לעבוד, עשויים להיות זכאים לתשלום דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי.

אנו מבקשים להדגיש כי על פי המצב היום (26.7.2020 ) דמי הפגיעה ישולמו רק למי שחלה בקורונה כתוצאה מחשיפה לעובד אחר ולא מי שנכנס לבידוד.

להלן מספר דגשים החשובים:

  • דמי הפגיעה ישולמו עבור פרק הזמן שבו לא עבד הנפגע, ולכל היותר לתקופה של 13 שבועות ממחרת יום הפגיעה ועד סכום של 1,114.38 ש"ח ליום.
  • עבור יום הפגיעה לא משולמים דמי פגיעה על ידי המוסד לביטוח לאומי, אך המעסיק ישלם את שכרו של העובד עבור יום זה.
  • שכיר שנעדר פחות מ-12 יום יקבל דמי פגיעה על ידי המוסד לביטוח לאומי החל מהיום השלישי שלמחרת יום הפגיעה. יום ההיעדרות הראשון והשני שלאחר יום הפגיעה, נחשבים לימי מחלה והעובד זכאי לתשלום דמי מחלה מהמעסיק.
  • לשכיר שנעדר 12 יום ומעלה ישולמו דמי פגיעה על ידי המוסד לביטוח לאומי החל מהיום שלמחרת יום הפגיעה. במקרה הזה המעסיק ישלם לעובד רק עבור יום הפגיעה.
  • תשלום דמי פגיעה לעובד עצמאי יתחיל לאחר 12 ימי ההיעדרות הראשונים מעבודתו ולכל היותר לתקופה של 13 שבועות ממחרת יום הפגיעה.

אנו לרשותכם בכל שאלה

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

לקוחות יקרים,

לנוחיותכם, אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה שלנו מחנות האפליקציות.

לחצו על הסוג המכשיר שלכם:

הישארו מעודכנים בכל מה שחדש בתחום המס והמשפט במייל מרוכז.
הצטרפו לבעלי עסקים, מנהלי חברות, מייצגים, אנשי מקצוע ואנשים פרטיים שכבר נהנים מהניוזלטר האיכותי שלנו:
בעת לחיצה על כפתור " הצטרפות לניוזלטר" הינך מאשר/ת בזאת לבן שמואל רואי חשבון לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י שליחת מייל חוזר.