השקמה 2, אזור
03-5611902
בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב
שלמו, או שתישפטו: כך מתבצע תשלום הכופר למס הכנסה

שלמו, או שתישפטו: כך מתבצע תשלום הכופר למס הכנסה

אנשים שביצעו עבירות העלמת מיסים, מסתכנים בפתיחת הליך פלילי מצד רשויות המס כנגדם הכולל קבלת כתב אישום וענישה מחמירה מאוד. מעבר לקנסות הגבוהים, העבירות יכולות לגרור מאסר ממושך בפועל, דבר שעלול להביא לידי ירידת האדם מנכסיו או לסגירת העסק שלו.

כדי לאפשר למרות הכול לאזרחים לחזור למוטב, מציעה רשות המיסים מעין "מסלול מהיר" הכולל תשלום כופר – המרת האישום הפלילי בתשלום בגובה שתקבע ועדת הכופר שדנה בתיקו של החייב.

אפשרות נוספת המוצעת בשנת 2018 היא מסלול של "גילוי מרצון". גם בשיטה זו מגיע הנישום ומתוודה על העבירה ובתנאי שמסר את כל הנתונים הוא יכול לקבל פטור מהליכים פליליים , תוך תשלום מס.

פשעתם בתום לב? או שהיקף העבירה קטן יחסית ? כנראה שיוותרו לכם

המערכת מבחינה בין עבירות בתום לב לבין כאלו שבוצעו בזדון. בעוד שאזרחים שנקבע כי ביצעו עבירת מס בתום לב עתידים לקבל הקלה משמעותית בעונש ואינם זקוקים להליך כופר מס הכנסה רואה באשמים ה"אמיתיים" כמסוכנים ומאיים בענישה מחמירה מאוד. על כן חשוב להתייעץ עם רואה החשבון שלכם, שיתלווה אליכם לכל שלב בתהליך ויוכל לשמש כגורם מתווך או מייעץ עבורכם.

לפני שתחליט, דנה ועדת תשלום כופר מס הכנסה במצבו האישי של החייב, נסיבות העלמת המס, חומרת העבירה, עברו בענייני המיסוי ועוד ורק לאחר מכן מבצעת החלטה בנוגע להסדר תנאי הכופר. לאחר תשלום הכופר לא יחולו עוד הליכים משפטיים על החייב. אך יחד עם זאת, מחויבת רשות המיסים על פי חוק לפרסם כל החלטה של ועדת הכופר באתר שלה, כולל שמות החשודים.
למשרד בן שמואל נסיון של עשרות שנים בתחום הכופר והליך גילוי מרצון. בראש המשרד עומד מר בן שמואל יוסף מי ששימש במשך 36 שנה בתפקידים שונים ברשויות המס כולל פקיד שומה חקירות תל אביב והמרכז!

לייעוץ מקצועי לחצו כאן

רוצים להסדיר את ענייני המיסים שלכם? החלטתם לעשות קצת סדר בבלאגן בכל הקשור לתשלומים שאתם חייבים ומחפשים כתובת מקצועית ומנוסה שתוכל לסייע לכם בעניין? משרד רואי החשבון בן-שמואל, הוא הכתובת המתאימה לפנות אליה והמקום שיעזור לכם "לחזור למוטב". לתיאום פגישה ולמידע נוסף על שירותי המשרד, התקשרו לטלפון: 03-5611891

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

לקוחות יקרים,

לנוחיותכם, אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה שלנו מחנות האפליקציות.

לחצו על הסוג המכשיר שלכם: