כל נושא השכר קיבל לאחרונה תנופה משמעותית. משרד הכלכלה החליט כי הוא בודק את התשלומים לעובדים וכל מי שאינו משלם לעובדיו את משכורתם על פי חוק נגזרים עליו קנסות כספיים בגובה של עשרות ומאות אלפי שקלים. הכנת תלושי השכר הפכה להיות נושא מורכב. מרבית רואי החשבון ומנהלי החשבונות אינם יודעים כיצד להכין תלוש משכורת בצורה נכונה ועל פי חוק. וכך מעסיקים רבים נקלעים שברצונם ושלא ברצונם לחשיפה מפני ביקורת של משרד הכלכלה או תביעה של עובדים בבית הדין לעבודה. חשוב להדגיש כי את ביקורת השכר יכול לערוך רק מי שיש לו רישיון בודק שכר ממשרד העבודה. לא כל רואה חשבון או יועץ מס יכולים לעשות זאת.

בקורת שכר (או בדיקת שכר) תעניק לך את היתרונות הבאים:

העובדים שלכם מקבלים את התנאים שלהם? מצוין! אך מה קורה כשלא?

כמעסיקים, אתם מבינים את חשיבותם וערכם של העובדים שלכם. מעבר לכך שאתם מתגלמים אותם בשכר חודשי על עבודתם, הרי שאתם נדרשים להעניק לכם כחוק (בהתאם לדיני העבודה), עוד שלל זכויות – מהפרשות לפנסיה, דרך ימי מחלה ועד חופשה שנתית. לעתים, העובדים שלכם לא מקבלים את שמגיע להם בעקבות חוסר הידע שלכם, אך אי ידיעת החוק לא פוטרת מעונש.

סביר כי גם אליכם תגיע ביקורת פתע של משרד הכלכלה, כאשר ביקורת שכזו רוצה לבדוק את התנהלותכם בכל הקשור לתנאי ההעסקה של העובדים. ביקורת שלא צולחת יכולה לגרור אחריה שלל סנקציות, כאשר החשש הגדול ביותר של המעסיקים (ובצדק), הוא הקנס הכספי הגבוה. מעבר לכך, ביקורת שנכשלת גם פוגעת בדינמיקה הפנים ארגונית, זאת עם אבדן האמון של העובדים שלכם בכם.

ביקורת השכר קפדנית ויסודית, והיא יכולה להבטיח כי כל עובד שלכם – מהמנהל הכללי ועד עובד הג'וניור, מקבלים את שמגיע להם בהתאם להסכם העבודה ובהתאם לחוק.

ביקורת שכר עשויה למצוא גם טעויות לטובתכם ולא רק לרעתכם

דוגמה טובה לכך היא בקורת שנערכה לאחרונה בה מצאנו כי עובד שעבר מזמן את גיל הפנסיה המשיכו להפריש עבורו לביטוח לאומי למרות שהוא פטור מביטוח לאומי. מובן כי בעקבות הביקורת המעסיק קיבל את הכספים בחזרה.

חשוב להבין כי מטרת הביקורת היא פשוט למצוא סתירות בין נתונים, או כשלים בהתנהגות הכללית-כלכלית של העסק. כך, הביקורת תוכל לגלות בהקשר זה כשלים שונים:

טעויות אנוש קורות, ולכן חשוב לאתר גם אותן. בדיקת השכר המון פעמים היא זו שתזהה את האזורים להם אתם לא מודעים, כך שהיא תוכל לתרום לכם בחיסכון כספי והתייעלות כלכלית.

בקורת שכר חיצוני – מתי צריך אותה ולמה?

שינוי גודל גופנים