השקמה 2, אזור
03-5611902
בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב
עומדים לצאת לפנסיה? דעו את זכיותיכם, בצעו תכנון מס

עומדים לצאת לפנסיה? דעו את זכיותיכם, בצעו תכנון מס

בקרוב תגיעו לגיל הפרישה ותתחילו לקבל קצבה חודשית שנגזרת מהחיסכון הפנסיוני. אך מה לגבי המס שאתם עתידים לשלם עליה? האם יש על כך שליטה? כיצד ניתן לצמצם את התשלום?

אמנם לדמי הפנסיה המשולמים כקצבת זקנה מצטרפת חובת תשלום ממס הכנסה, אך כמו כל חבות בתשלום, גם לזו יש הטבות, זיכויים וניכויים אפשריים, כך שביצוע ייעוץ מס בפרישה יכול לחסוך עבורכם הרבה, אפילו יותר משחשבתם.

פנסיה ופטור תשלומי מס – מה כדאי לדעת?

מתחילים הרבה לפני הפרישה

באופן כללי, מומלץ להתחיל את תכנון הפרישה כחצי שנה קודם לכן. בתקופה הזו כדאי לבדוק את כלל הזכויות שמגיעות לכם על פי הסכם הפרישה ומה מגיע לכם במסגרת החוק, לבחון נקיטת צעדים אם דרושה מול חברת הביטוח, קבלת דמי פיצויים ופנייה ליועץ מס שקיבלתם עליו המלצה חמה. כדאי לדעת שסך גובה הפטור המקסימלי ממס פרישה עומד על 4,100 ₪, כך שמטרתכם היא להתקרב לתקרה זו, ככל שתוכלו.

גם למקבלים מענק פרישה ישנה זכאות לפטור ממס וניתן להחליט האם לקבל את הפטור על המענק או על הקצבה עצמה. באינטרנט ניתן למצוא מספר טבלאות המציגות את ההמלצה על קבלת הפטור בהתאם לסכום המענק, אך דבר זה איננו מחליף ייעוץ מס בפרישה שמותאם לצרכים האישיים של הפורש.

היות ופקודות מס הכנסה כוללות סעיפים רבים ושלל חוקים, מומלץ להיוועץ במומחה יועץ מס בפרישה, שיספק לכם נתונים מדויקים אודות יכולותיכם בקבלת פטור, ניכויי או זיכוי בתשלום המס ויסייע לכם להגיש את בקשות אלה לרשות המסים ביעילות רבה. היועץ יבחן מספר טכניקות אפשריות להפחתת המס, כאשר מטרתו היחידה היא להרוויח עבורכם סכום גדול ככל הניתן, אחת לחודש, מעתה ולנצח.

זקוקים לשירותיו של יועץ מס מקצועי, אמין ומנוסה? משרד רואי החשבון בן-שמואל, הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה. לפרטים על תכנון הפרישה, תוך התייחסות לענייני המיסוי ולמידע נוסף בכל הקשור לתכנון נכון, פרמטרים שיש לקחת בחשבון לפני הפרישה וכל מה שהכרחי לדעת אותו בתקופה הזו, התקשרו לטלפון: 03-5611891

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

לקוחות יקרים,

לנוחיותכם, אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה שלנו מחנות האפליקציות.

לחצו על הסוג המכשיר שלכם: