השקמה 2, אזור
03-5611902
בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב
מס הכנסה בדרך אליכם? כך תתמודדו עם ביקורת הפתע

מס הכנסה בדרך אליכם? כך תתמודדו עם ביקורת הפתע

הביקור שאף אחד לא רוצה לקבל יגיע בסוף גם אליכם. ביצוע ביקורת מס הכנסה לעסק היא עניין מלחיץ ומפתיע, שעליכם להיות מוכנים אליו בכל זמן ומכל הבחינות.

ביקורת פתע של מס הכנסה יכולה להתבצע בעקבות מבצע של הרשות באזור מסוים או כנגד עיסוק מסוים, חשד מקדים כתוצאה מפעולות שונות או לקראת דיון שומה. ביקורת מס הכנסה יכולה להתבצע בכל זמן נתון, כאשר הפקיד רשאי לשאול כל דבר בנוגע לעסק ולבחון את חלקיו ולבעל העסק אסור לסרב לכך.

כך תיערכו מראש לביקורת פתע של מס הכנסה:

תעדו הכול! פנקס הקבלות או החשבוניות שבידכם אמור להכיל באופן כרונולוגי את כלל העסקאות, כולל שם הלקוח, תיאור המוצר ועלותו כפי שניתנו לו. פעמים רבות ספח המקור נשלח ללקוח על ידי צילום, דבר שגורם למקור להישאר אצלכם ולהעלות חשד שמילאתם קבלות באופן רטרואקטיבי. לכן הקפידו להשאיר את קבלות המקור במקום נפרד ולא בתוך פנקס הקבלות.

במקביל, במסגרת ביקורת ניהול ספרים מס הכנסה מחייב בניהול ספר הזמנות בו ייכתבו כלל ההזמנות שבוצעו בעסק ועליכם לשמור את כלל הספרים עד שבע שנים אחורה, כאשר אין לתקן בהם דבר או לתלוש מהם דפים.

אם לעסק קיימת קופה רושמת, עליה להיפתח ולהיסגר מידי יום, להפיק סיכום מידי חודש שיאוחסן אף הוא לתקופה של שבע שנים.

אל תשכחו לשמור על קור רוח וניהול תקני ואחראי של העסק בכל עת מול רואה החשבון שלכם, אותו אף תוכלו להזמין במהלך קיום ביקורת מס הכנסה בעסק. זכרו שהמטרה היא איננה לסגור אתכם, אלא לאתר כל פעילות לא חוקית שפוגעת בכם כבעלי עסקים וכאזרחים בחסות המדינה.

רוצים לעבור את ביקרת מס ההכנסה בשלום וזקוקים לסיוע של גורם מקצועי ומנוסה בעניין? משרד רואי החשבון בן-שמואל, הוא הכתובת המתאימה לפנות אליה כדי לעבור בהצלחה את המשימה. לתיאום פגישה לפני ביקורת חשובה ולמידע נוסף על שירותי המשרד, התקשרו לטלפון: 03-5611891

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

לקוחות יקרים,

לנוחיותכם, אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה שלנו מחנות האפליקציות.

לחצו על הסוג המכשיר שלכם: