השקמה 2, אזור
03-5611902
בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב
5 דברים חשובים על הלוואה בערבות מדינה

5 דברים חשובים על הלוואה בערבות מדינה

הקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים שהוקמה על ידי המדינה, נועדה למען עידוד הצמיחה של העסקים הפרטיים בישראל ועל כן מפעילה מסלול מיוחד להענקת הלוואות לעסקים חדשים ופתרונות מימון לעסקים קטנים. מתוך רצון לסייע לעסקים, הרי שהקרן מעמידה הלוואות לעסקים החדשים למעשה ללא בטחונות ובתנאי ריבית טובים מאוד! יחד עם זאת, לא כל עוסק חדש יכול להשתמש בשירות זה באופן חופשי.

ניתן לקבל הלוואה בערבות מדינה לתקופות ארוכות כאשר במקרים מסויימים ניתן להגיע גם ל 12 שנים. שיעורי הריבית הם בהתאם לבנק ובדרך כלל נעים בין פריים +2% לפריים + 3.5% יתכנו שיעורי ריבית נמוכים או גבוהים יותר בהתאם לאופי העסק והלווה.

מהם תנאי הסף לקבלת הלוואה בערבות המדינה?

  1. עוסק זעיר אינו זכאי להלוואה – בעת פתיחת עסק חדש הקרן תוענק רק ליזמים שמתחייבים בפתיחת עוסק מורשה או חברה בע"מ בלבד. ברצונכם להתחיל כעוסק פטור, אופציית מימון עסקים קטנים מטעם המדינה סגורה בפניכם.
  2. עבר כלכלי תקין – אם חלו בעיות בחשבון הבנק שלכם בעבר, ייתכן ובקשתכם למימון בערבות מדינה יידחו. יחד עם זאת לא כל החזרת שיק תגרור סירוב מהקרן. לכן כדאי להתייעץ עם משרד רואה החשבון שלכם טרם הגשת בקשה.
  3. יכולת החזר – אחד התנאים החשובים בקבלת הלוואה זו הוא הצגת יכולת החזר. המדינה מעוניינת לוודא כי באפשרותכם להחזיר את הכספים בעתיד. לכן תיבדק יכולת ההחזר שלכם.
  4. ההלוואה חייבת להיות מעל 100,000 ₪ – הלוואה בערבות מדינית לצורך מימון לעסק קטן היא משחק לכרישים גדולים. על כן לא תוכלו לשחק על סכום מופחת מכך ואם ברצונכם בתקציב קטן יותר, מומלץ לפנות לאופציות מימון אחרות כמו הבנק או קרנות פילנטרופיות כדוגמת קרן קורת, הקרן של ההסתדרות היהודית ואחרים.
  5. יש להציג תכנית עסקית – אי אפשר להגיש בקשה "סתם כך" כי אתם זקוקים כעת לתקציב. הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה מחייבת הצגה של תכנית עסקית מקצועית שבה יפורטו עלויות הקמת העסק, מהלכיו התפעוליים והתחזית הפיננסית. דרישה זו מחייבת ייעוץ, תמיכה וליווי מאת גורם מנוסה ומקצועי ביותר. פנו לרואה החשבון לסיוע בהכנת התוכנית.

למידע נוסף לחצו כאן

זקוקים לפתרונות מימון ותוהים האם הלוואה בערבות המדינה היא הפתרון הנכון? רוצים לשמוע על אפשרויות נוספות, על היתרונות וגם על החסרונות? משרד רואי החשבון בן-שמואל, הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה ולקבל את כל התשובות במקום אחד, תחת קורת גג אחת. לתיאום פגישה ולמידע נוסף על שירותי המשרד, התקשרו לטלפון: 03-5611891

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

לקוחות יקרים,

לנוחיותכם, אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה שלנו מחנות האפליקציות.

לחצו על הסוג המכשיר שלכם: