זכאים להחזר מס על רכישת דירה? היעזרו במומחים
זכאים להחזר מס על רכישת דירה? היעזרו במומחים

שירה סוף סוף מצאה את דירת חלומותיה! זוג הייטקיסטים שקנו אותה מזמן, שיפצו ועיצבו אותה, אך כעת משקיבלו רילוקיישן מעבר לים, הציעו אותה למכירה. שירה שהגיעה כרוכשת פוטנציאלית יחד עם שתי בנותיה, החליטה לקנות אותה והזדרזה לשלם את מס הרכישה. כעבור שבוע התקשר הזוג בצער ובישר על ביטול הרילוקיישן וביטול המכירה בשל כך. כעת נאלצת שירה לא רק לעצור את כלל התשלומים, אלא לקבל איכשהו, את הכספים ששילמה בעבור רכישת הדירה.

מתי מגיע החזר?

המדינה קובעת כי במצב שבו נחתם הסכם לרכישת מקרקעין, שולם המס אך העסקה התבטלה – מגיע החזר מס רכישה ששולם. מעבר לכך, קיימות הקלות חוקיות רבות בשיעור גובה המס, מטעמי סיוע לשכבות שונות באוכלוסייה ואף החזרים במצבים של חכירה לתקופת זמן ממושכת שלא נוצלה במלואה.

כיצד ניתן לקבל החזר מס על רכישת דירה?

החזר מס רכישה מתבצע על פי מדרגות מס שונות ובהתאם לתנאים מסוימים. אמנם תוכלו למצוא מחשבוני החזר מס באינטרנט ולחשב את שיעור ההחזר, אך יהיה לכם קשה לבצע זאת באופן מדויק, מפני שאינכם בקיאים בסעיפי החוק, בתנאים הרבים והסבוכים של רשות המיסים ובערימת הטפסים שיש למלא על מנת לזכות בהחזר. על כן, יש להיעזר ברואה החשבון שיבדוק עבורכם את הזיכוי ויתנהל מטעמכם מול כלל הגורמים בנושא.

שילמתם מס רכישה אבל אתם חושבים שהסכום שהועבר היה גבוה מדי או שאולי אתם כלל לא נדרשים לשלם מס כזה? משרד רואי החשבון בן-שמואל, הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה והמקום שיבצע עבורכם את כל הבדיקות הנדרשות על מנת לעשות סדר בבלאגן. לתיאום פגישה ולמידע נוסף על שירותי המשרד, התקשרו לטלפון: 03-5611891

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

לקוחות יקרים,

לנוחיותכם, אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה שלנו מחנות האפליקציות.

לחצו על הסוג המכשיר שלכם: