בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב

הודעות רשות האכיפה בנושא הפקדות לפנסיה

רוצים לשמוע עוד?

הדר
finance

חברות וחברים יקרים,

נבקש להביא לתשומת ליבכם שבימים האחרונים רשות האכיפה והגבייה המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות שולחת מכתבים לעצמאים בגין אי הפקדה לקופת גמל לקצבה בשנת המס 2017.

רקע קצר: בהתאם להחלטת האוצר משנת 2017 ומתוך כוונה לעודד חיסכון של האזרחים לפנסיה, חלה חובה על כל עצמאי להפקיד לפנסיה. המכתבים הללו אמורים להשלח רק למי שלא מפקיד לפנסיה.

חשוב להבהיר שבהתאם לפרק ב' לחוק ההתייעלות הכלכלית (להלן "החוק") על עצמאים להפריש לקופת גמל לקצבה, בשיעורים הקבועים בחוק משנת 2017, אך לא יוטל קנס בגין חוסר בהפקדות בשנה זו. רק החל משנת המס 2018, חוסר כלשהוא בהפקדה מוגדר כעבירה, העלולה להביא להטלת קנס בסך 500 ₪.

בנוסף לאמור לעיל, סעיף 6 לחוק, קובע שטרם הטלת הקנס, עצמאי שחלה עליו חובת ההפקדה לקופת גמל לקצבה, יקבל התראה על חוסר בהפקדה. זאת, לאחר שהמרכז לגביית קנסות אגרות והוצאות, קיבל את המידע על השומות מרשות המיסים והמידע על ההפקדות מרשות שוק ההון (כלומר לגבי הפקדות לשנת המס 2018, ההתראה תתקבל רק בשנת 2020). לאחר קבלת ההתראה כאמור, יתאפשר לעצמאי, בתוך 90 יום ממשלוח ההתראה, להפקיד את התשלומים לקופת הגמל חלף תשלום הקנס. העצמאי יוכל לבחור גם לשלם את הקנס במקום ההפקדה.

להלן קישור לאתר ממשלתי, בנושא דיווח של עצמאים למרכז לגביית קנסות, על הפקדות לפנסיה לאחר קבלת ההתראה כאמור: https://www.gov.il/he/service/pension-deposit-report

עצמאי שמשלים את ההפקדה על ידי בעל רישיון פנסיוני ימלא טופס, עליו בעל הרישיון צריך לחתום (ראו בלינק לעיל). אם בחר להפקיד ישירות לחברה, אזי יש לקבל מהחברה אישור הפקדה ולהעבירו בדוא"ל: pension@eca.gov.il.

נשמח לסייע בכל שאלה

תוכן עניינים
צרו קשר עימנו
בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב | רואה חשבון בתל אביב
פעם ראשונה פה?
איך זה קורה אצלינו?
התחלת התהליך ואיסוף נתונים
התחלת התהליך ואיסוף נתונים
ביצוע סימולציה עם מומחה
ביצוע סימולציה עם מומחה
מעבר מקיף על כל הנתונים
מעבר מקיף על כל הנתונים
קבלת הצעה משתלמת
קבלת הצעה משתלמת
מה אומרים עלינו?
אני עובד מול עשרות, אם לא מאות ספקים, יועצים וחברות ליווי - השירות שקיבלתי מעת רצון בע"מ התעלה הרבה מעל למצופה, והרבה מעל למה שאני נתקלתי בו ביום יום .
מקסים
הכל מדולר
5/5
מקצוענים! לא יודע מה הייתי עושה בלעדיהם!
אליאור
תל אביב
5/5
החבר'ה מעת רצון בע"מ מקצוענים אמיתיים. כל מילה נוספת מיותרת - ממליץ בחום.
אביעד
לוי-אטינגר-נקדימון עו"ד
5/5
שמחתי מאוד לקבל שירות מקצועי ואדיב מהמומחה.
דליה
רעננה
5/5
הצוות, בראשות שי - נתנו לי מהרגע הראשון את ההרגשה שאני בידיים טובות.
שחף
הדיה בע"מ
5/5
יש לכם שאלה? נשמח לסייע
מה השם שלך? *
מה מספר הטלפון שלך? *

לחיצה על כפתור "התחל בתהליך" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "עת רצון בע"מ", "קבוצת בן שמואל רואי חשבון" ולתנאי השימוש באתר. קראת והבנת את תנאי השימוש באתר ומדיניות הגנת הפרטיות של החברה והם מקובלים עליך.

test
נשמח לעזור!
שלחו הודעה ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
מה השם שלך? *
מה מספר הטלפון שלך? *
בעת לחיצה על כפתור " חזרת נציג" הינך מאשר/ת בזאת לבן שמואל רואי חשבון לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י שליחת מייל חוזר.