בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב

הארכת תוקף תשלום מס על מטבעות קריפטוגרפיים

רוצים לשמוע עוד?

הדר
Cryptocurrency golden bitcoin image for crypto currency

‏כ"ח סיון, תשפ"ד

‏4 יולי, 2024

לקוחות וידידים יקרים,

הארכת תוקף תשלום מס על מטבעות קריפטוגרפיים

רשות המסים הודיעה על הארכת תוקפו של נוהל הוראת שעה לקבלת כספי מיסים בשל רווח ממימוש אמצעי תשלום מבוזר עד ליום 31.12.2024.

הנוהל מאפשר לנישומים שהפיקו רווח מאמצעי תשלום מבוזר, כגון מטבעות קריפטוגרפיים, לדווח ולשלם את המסים החלים עליהם על פי חוק. כספי המסים שיועברו מהחשבון הזר יופקדו לחשבון בנק של רשות המסים המתנהל בבנק ישראל לצורך תשלום המס.

הנוהל חל רק על כספי מסים שמקורם בפעילות באמצעי תשלום מבוזר, ובלבד שהוכח לרשות המסים שהמערכת הבנקאית המסחרית בישראל (לפחות בנק אחד) סירבה לקבלם.

כדי ליישם את הנוהל, על הנישום למלא "דיווח על פעילות במטבעות וירטואליים לשנת מס" (טופס 909), אותו יש להגיש לפקיד השומה במסגרת הגשת הדוח השנתי. במסגרת זו, הנישום נדרש לחתום על תצהיר מתאים ולצרף אסמכתאות כמפורט בנוהל.

חשוב לציין כי הארכת הנוהל עד ל-31.12.2024 מהווה חלון הזדמנויות חשוב עבור הנישומים. האפשרות להסדיר את חבויות המס הנובעות ממימוש מטבעות וירטואליים באמצעות חשבונות בנק זרים מאפשרת לנישומים להימנע מהצורך לשלם את המסים ממקורות אחרים, אשר עלולים להיות פחות נוחים או בעלי השלכות כלכליות אחרות.

בנוסף, הנוהל נועד להקל על הנישומים את תהליך הדיווח ותשלום המסים, במיוחד לאור המורכבות של השימוש במטבעות קריפטוגרפיים והקושי בהעברת כספים ממקורות בינלאומיים לחשבונות בישראל. הרשות הבינה את הצורך בפתרון זה ולכן הקימה את הנוהל שמספק גמישות נוספת.

מומלץ לפנות לייעוץ מתאים ולבחון את ההשלכות הפיננסיות והמשפטיות של הנוהל עבורכם. בעזרת ייעוץ מקצועי, תוכלו לוודא שאתם פועלים בהתאם להוראות החוק ולהימנע מקנסות או סנקציות אחרות מצד רשות המסים. יועצים מקצועיים יוכלו לסייע לכם במילוי הטפסים הנדרשים ובהגשתם בצורה מדויקת ומלאה.

תוכן עניינים
צרו קשר עימנו
בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב | רואה חשבון בתל אביב
פעם ראשונה פה?
איך זה קורה אצלינו?
התחלת התהליך ואיסוף נתונים
התחלת התהליך ואיסוף נתונים
ביצוע סימולציה עם מומחה
ביצוע סימולציה עם מומחה
מעבר מקיף על כל הנתונים
מעבר מקיף על כל הנתונים
קבלת הצעה משתלמת
קבלת הצעה משתלמת
מה אומרים עלינו?
אני עובד מול עשרות, אם לא מאות ספקים, יועצים וחברות ליווי - השירות שקיבלתי מעת רצון בע"מ התעלה הרבה מעל למצופה, והרבה מעל למה שאני נתקלתי בו ביום יום .
מקסים
הכל מדולר
5/5
מקצוענים! לא יודע מה הייתי עושה בלעדיהם!
אליאור
תל אביב
5/5
החבר'ה מעת רצון בע"מ מקצוענים אמיתיים. כל מילה נוספת מיותרת - ממליץ בחום.
אביעד
לוי-אטינגר-נקדימון עו"ד
5/5
שמחתי מאוד לקבל שירות מקצועי ואדיב מהמומחה.
דליה
רעננה
5/5
הצוות, בראשות שי - נתנו לי מהרגע הראשון את ההרגשה שאני בידיים טובות.
שחף
הדיה בע"מ
5/5
יש לכם שאלה? נשמח לסייע
כמות העובדים: *
מה השם שלך? *
מה מספר הטלפון שלך? *

לחיצה על כפתור "התחל בתהליך" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "עת רצון בע"מ", "קבוצת בן שמואל רואי חשבון" ולתנאי השימוש באתר. קראת והבנת את תנאי השימוש באתר ומדיניות הגנת הפרטיות של החברה והם מקובלים עליך.

נשמח לעזור!
שלחו הודעה ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
מה השם שלך? *
מה מספר הטלפון שלך? *
בעת לחיצה על כפתור " חזרת נציג" הינך מאשר/ת בזאת לבן שמואל רואי חשבון לשלוח לי ניוזלטרים/דיוור של מאמרים, מידע, חידושים, עדכונים מקצועיים, במייל ו/או בהודעה לנייד. הרשמה לקבלת הדיוור כאמור תאפשר קבלת דיוור ללא תשלום. ניתן בכל עת לבטל את ההרשמה לקבלת הדיוור ע"י שליחת מייל חוזר.