השקמה 2, אזור
03-5611902
בן שמואל | משרד רואי חשבון בתל אביב | רואה חשבון תל אביב
איך מתמודדים עם ביקורת של מע"מ?

איך מתמודדים עם ביקורת של מע"מ?

כל עוסק מורשה מחויב לגבות מכל אחד מלקוחותיו דמי מע"מ – מס על עסקאות. מס זה, שעתיד להיות משולם לרשויות, מזכה את בעל העסק, לאחר שזה דיווח על כלל הכנסותיו במועד ובאופן חוקי ובקשתו להחזר אכן מתבצעת בהתאם להוראות והדרישות החוקיות בנוסף.

ביקורת מע"מ מתבצעת מטעמים חוקיים, במסגרתם פועלת המדינה כדי ללכוד את עברייני המס. הביקורת בודקת תהליכי עבודה ורישום עסקאות בזמן אמת ומגיעה לעתים כתוצאה מבקשה לדרישות החזר תכופות או גבוהות מידי, או פשוט מטעמי מבצעים שגרתיים שבמסגרתם עליתם בגורל כאחד העסקים הנידונים לבדיקת פתע. במהלך הבדיקה יתבקש בעל העסק למסור לעיון את ספרי החשבונות, לעתים של שנים אחורה, במטרה לבדוק סטיות בניהול הספרים או העלמות חלילה.

כך לדוגמה, ביקרה רשות המיסים בבית מזון מסוים באזור המרכז וגילתה על המצאם של 12 שיקים בסך 12,000 ₪, שלא נרשמו מעולם בספרים והתקבלו בעבור השכרת נכס לצרכים מסחריים, או 2,000 ₪ שצבר מורה לנהיגה במשך כשבוע אך לא דווחו, או בחנות למוצרי חשמל שדילגה על תיעוד של מספר רכישות גדולות.

מה עושים במידה ומתגלה ליקוי בביקורת?

בדיקה, חקירה וביצוע ביקורת מע"מ נערכים בבית העסק עצמו, כאשר בחלק מהמקרים יוזמן בעל העסק לדיון המשך במשרדי מע"מ. במצב זה, עליכם לפנות לרואה החשבון שלכם שיכין אתכם היטב למקרה של חקירת מע"מ, יעבור אתכם על ליקויים קיימים ועל חיובים נוספים אפשריים במס.

התרופה היעילה ביותר, מעבר לפעילות כחוק מול רשויות המס, היא קבלת שירות מאת משרד רואה חשבון מוביל שגם ינהל את חשבונותיכם בדרך המקצועית, החוקית והטובה ביותר, תוך מומחיות וניסיון רבים גם במצבים בהם תידרשו לחקירת מע"מ או ביקורת חשבונות מע"מ.

צפויים לעבור בקרוב ביקורת מע"מ וחוששים מההליך? חשוב לכם לפעול נכון וחכם וזקוקים לסיוע שיכין אתכם לקראת הביקורת החשובה? משרד רואי החשבון בן-שמואל, הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה והמקום שיעזור לכם לעשות קצת סדר בבלאגן. לתיאום פגישה ולמידע נוסף על שירותי המשרד, התקשרו לטלפון: 03-5611891

 

קראו פה על החזר מע"מ.

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

לקוחות יקרים,

לנוחיותכם, אתם מוזמנים להוריד את האפליקציה שלנו מחנות האפליקציות.

לחצו על הסוג המכשיר שלכם: